Regulamin

Regulamin aby nie było udziwnień i było nam prościej jest pozbierany z pozostałych blogów:


1. Osoby chcące dołączyć zapraszam do kontaktu mailowego: mdeberny@wp.pl lub umargaretki@gmail.com, marapuama@op.pl

2. Administrator ma za zadania moderowanie bloga oraz przyłączanie nowych osób.

3. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za bezpieczeństwo transakcji.

4. Wystawiamy przedmioty z dokładnym opisem oraz ZDJĘCIEM - ułatwia to decyzję kupującemu - unikamy dodatkowych pytań.

5. Każdy post powinien być zaopatrzony w etykietę z nickiem właściciela (według nowej zasady: by nick) oraz z właściwościami produktu (do kuchni, biżuteria, materiał... itp)

6. W przypadku chęci wymiany można zamieścić informację, czego by się oczekiwało w zamian, czego się szuka.

7. Sprzedaż odbywa się poprzez zamieszczenie komentarza przy wybranej rzeczy (pierwszeństwo ma osoba, która jako pierwsza zamieści komentarz pod wybranym postem). Komentarze typu "ale ładne.." będą usuwane.

8. Wszelkie dane wymieniane są drogą mailową pomiędzy kupującym a sprzedającym.

9. Przy wymianie koszty przesyłki ponosi wysyłający, przy kupnie - kupujący (chyba, że strony umówią się inaczej).

10. Użytkownik ma obowiązek wysyłać sprzedaną bądź wymienioną rzecz listem poleconym bądź paczką (tak by posiadać potwierdzenie nadania).Nie wywiązanie się z umowy kupna -sprzedaży może grozić upomnieniem , a nawet usunięciem z grona wystawiających .

11. Po zakończonej transakcji nieaktualny post należy usunąć bądź zamieścić w nim etykietę NIEAKTUALNE bym mogła sama usunąć post.

12. Podczas swojej nieobecności Administrator prawa do moderowania bloga przekazuje innemu użytkownikowi bloga.

13. Anonimowi - koniecznie podpisujmy swój komentarz - bez tego przedmiot będzie wystawiany ponownie 

14. SPAM oraz obraźliwe komentarze będą usuwane!!

15. Administrator ma prawo do podwieszania postów tylko z informacjami dotyczącymi spraw bloga tak aby każdy z użytkowników mógł się zapoznać.

16. Proszę o nie ustawianie daty postu innej niż aktualna w celu dłuższej widoczności postu na górze bloga. To nie uczciwe wobec innych i grozi to usunięciem z listy autorów Jarmarku domowego

17. Każda z osób, która nie zastosuje się do regulaminu zostanie wpisana na listę upomnień (szczegóły w zakładce menu "lista upomnień")

18. Opublikowane posty możemy aktualizować po upływie 1 tygodnia od daty wystawienia. Post ma mieć aktualną datę i godzinę! 

np. aktualnie mamy 26 września 2013r. godzina 15:00 i z taką datą i godziną ma być post! Jeżeli post będzie miał godzinę późniejszą zostanie usunięty a autor ukarany

19. W poście nie umieszczamy zdjęć o "oryginalnym rozmiarze", ponieważ zdjęcia są zbyt duże i wchodzą na boczne teksty przez to są nieczytelne, takie posty będą wrzucane w "wersje robocze" do poprawy przez autora.


20. Przedostatni punkt dotyczy bon tonu. Jeśli chcemy coś wystawić (zaktualizować), a widzimy ,że właśnie ktoś wystawia swoje posty, to nie wcinamy mu się ze swoimi, czekamy aż skończy i co najmniej po pół godz. wystawiamy swoje posty.

21. Ostatni punkt powstał z potrzeby "ogarnięcia " :) ostatnich zachowań osób wystawiających często/masowo na Naszym Jarmarku. 
Jeśli ktoś często wystawia na tym blogu, codziennie lub co drugi , trzeci dzień. Może wystawiać / aktualizować nie więcej, niż 30 postów tygodniowo(tydzień, czyli od poniedziałku do niedzieli włącznie ). Jeden post nie może też zawierać , np. piętnastu sztuk serwetek lub np. siedmiu torebek .Proszę tego surowo przestrzegać. Ten punkt regulaminu nie dotyczy osób , które rzadko zaglądają i wystawiają . W razie wątpliwości , co częstości wystawiania , decyzja należy do administratora i jest ona nie podważalna.