Etykiety

Wprowadziłyśmy nowe etykiety z nazwami sprzedawców w Jarmarku Domowym, w związku z tym poniżej znajdziesz krótką instrukcje.

Podczas pisania swojego pierwszego posta w Jarmarku Domowym należy stworzyć swoją etykietę jako sprzedawca. Gdy tworzymy posta, po prawej stronie mamy krótkie menu m.in. zakładkę ETYKIETY klikamy. Pojawia się wtedy rameczka do wpisania etykiet i pierwsze co wklikujemy tam swój blogowy nick ale żeby było łatwiej edytować listę sprzedawców przed nickiem wstawiamy BY

Dla przykładu:

Mój nick to MARGARETKA a więc moja etykietka sprzedawcy będzie wyglądać tak BY MARGARETKA. Teraz bez problemu administrator będzie mógł mnie dodać do listy sprzedawców :-)

Co to jest lista sprzedawców??

Listę sprzedawców znajdziemy na stronie głównej bloga w pasku bocznym po lewej stronie pod nazwą SPRZEDAWCY. Tam widzimy wszystkie osoby jakie u nas wystawiają swoje przedmioty. Obok etykietki sprzedającego w nawiasie widnieje jakaś cyferka. Ta cyferka oznacza liczbę postów danej osoby. Po kliknięciu na danego sprzedawce przeskakujemy do strony ze wszystkimi postami tej osoby. Oczywiście aby wyświetliły nam się wszystkie posty to do każdego trzeba dodawać naszą etykietkę sprzedawcy.

W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt :-)

KILKA ZASAD JEŻELI CHODZI O POZOSTAŁE ETYKIETY W POŚCIE!


W etykietach do postów jest ogromny burdel więc ustalmy kilka zasad:

1. Jak wystawiacie post sprawdźcie czy dana etykieta nie została już stworzona, nie ma potrzeby powielania bo wolicie wpisać BLUZECZKA mimo że ktoś już stworzył BLUZKA

2. Nie używajmy zdrobnień! (bluzeczka, wazonik, kwiatuszki, serduszka). 

3. Nowe etykiety wpisujemy z małych liter. Nie używamy CAPS LOCK!

4. Jedna etykieta to jedno słowo. Nie wpisujemy czegoś takiego jak KULE DEKORACYJNE! Piszemy po prostu KULE, DEKORACJE (oczywiście są wyjątki jak np. Boże Narodzenia)

5. Ograniczamy się do max. 5 etykiet w poście w tym nasz nick.